امروز : 01 اسفند 1396

اخبار

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی :

توجه به نخبگان مانع فرار مغزها می شود

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی با حضور در منزل بانوی مخترع از  وی تجلیل کرد .

دکتر محمد بیرانوند با حضور در خانه مهندس رضوان برمه زیار که اخیراً در جشنواره بین المللی مخترعان و نوآوران کره جنوبی شرکت  و موفق به کسب مدال طلا شده بود از وی تجلیل کرد.

در این دیدار که کارکنان دفتر امور بانوان استانداری لرستان نیز حضور داشتند نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که تجلیل از نخبگان وظیفه مسوولان و متولیان است ، گفت: توجه به مشکلات و موانع پیش روی نخبگان و رفع آنان باعث جلوگیری ا فرار مغزها خواهد شد .

وی  تصریح کرد: معرفی چهره های موفق باعث الگوسازی آنان برای نوجوانان و جوانان می شود و سبب می گردد تا رغبت و انگیزه پیشرفت و توسعه در آنان افزایش یابد .

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای سلامی با اشاره به اهمیت نقش نخبگان در توسعه و پیشرفت جوامع ، گفت: نخبه پروری باید در اولویت کاری مسوولان و برنامه ریزان قرار بگیرد .

وی تاکید کرد: دستگاهها و ادارات باید در بدنه خود از وجود نخبگان بهره مند شوند .

دکتر بیرانوند با بیان این مطلب که مهمترین دغدغه نخبگان اشتغال پایدار است ، گفت: نباید به دلیل مشکلاتی که جامعه با آن دست و پنجه نرم می کند از رفع مشکلات فرا روی نخبگان غافل شویم چرا که این غفلت یا منجر به سرخوردگی و یاس نخبگان و یا منجر به فرار مغزها می شود .

در این دیدار مهندس رضوان برمه زيار كارشناس ارشد برق قدرت-مديريت انرژي از دانشگاه صنعتي اميركبير که 6 اختراع مهم را در کارنامه خود دارد با تشریح نحوه کسب دو مدال طلا در این جشنواره ، گفت: پس از رقابتی نفس گیر بین مختراعان و نوآوران سراسر جهان در 6 روز درشهر سئول کشور کره جنوبی خوشبختانه موفق شدم در اختراع سیستم جمع آوری داده های ایستگاه پمپاژ با استفاده از زیر ساخت های مخابراتی مدال طلا را از آن کشورم نمایم .

وی افزود: علاوه بر این مدال از سوی اتحادیهinnopa در بین تیم های اعزامی از ایران مدال طلای دیگری را نیز کسب کردم.

وی که بصورت نیروی کار معین در شرکت آب و فاضلاب استان مشغول فعالیت است با تقدیراز مهندس کاکاوند مدیرعامل این شرکت گفت: علی رغم پیگیری های مدیرعامل تا کنون موفق به استخدام رسمی در این شرکت نشده ام .

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی در پی بیان این مطلب از سوی وی گفت: متاسفانه سیستم استخدام در دستگاهها دچار مشکلاتی است که تلاش خواهیم کرد تا در طول دوران نمایندگی این مشکلات را از راه مجاری قانونی مرتفع سازیم .

در پایان این دیدار نماینده مردم خرم آباد با اهداء لوح سپاس از افتخار آفرینی این بانوی مخترع لرستانی تجلیل کرد .

حساسیت نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی به نقش نخبگان در توسعه و پیشرفت استان شایسته تقدیر بود .

علی رغم اینکه مهندس رضوان برمه زیار موفق شده است نام لرستان را در جهان طنین انداز کند ولی متاسفانه مورد بی لطفی از سوی مسولان قرار گرفته است و سوای مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان و دفتر امور بانوان استانداری تا کنون هیچکدام از مسوولان از وی تقدیر نکرده اند.

توجه دکتر بیرانوند به این مسئله علی رغم مشغله فراوان در نوع خود قابل تامل بود .

امیدواریم دغدغه نماینده مردم خرم آباد برای جذب و بهره مندی از نخبگان استان گره گشای مشکلات این سرمایه های انسانی باشد .

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بازگشت به بالا